Jdi na obsah Jdi na menu
 


CESTA KOLEM SVĚTA - BOREK 2004

Možná jedno z témat, po kterém jsme nesáhli pouze my. Ale Borecká cesta kolem světa byla prostě jenom naše. 

Bannanani, Village Turky, Rovnoběžky, Nirvana, Bambusáci a Polárníci procestovali během tří týdnů 27 zemí. A co zažili? Lyžovali na louce - samozřejmě s pořádnou lyžařskou výbavou a v zimním oblečení, chytili známého italského Mafióza, naučili se, jak dostat golfový míček přes pořádný vodní příkop, jak postavit funkční mašinku (výkon a jízdní vlastnosti strojů pak posoudila nezávislá porota odborníků), na Hawaii vyzkoušeli surfování a mnoho dalšího.
 
Kuba, Venezuela, Brazílie, Argentina, Antarktida, Nový Zéland, Austrálie (nevšední stavba Státní opery z vlastních těl: družinka se musela postavit tak, aby např. na zemi zbyly pouze tři nohy a pět rukou, některé stavby byly skutečně impozantní - foto zde), Taiwan, Japonsko a pak zase zpátky do Borku. 

příklady dalších her:

Čína - největší přehrada na světě se protrhla! A cestovatelé si zachraňovali život útěkem před obrovskými vlnami. 
                      Obrazek                                                                                               Dva vedoucí drží lano mezi sebou tak, aby bylo napnuté. Děti jsou seskupeny ve vymezeném prostoru (v našem případě jím bylo hřiště na vybíjenou). Vedoucí běží podél hřiště z jedné strany na druhou, úkolem dětí je vyhnout se jakýmkoli způsobem pohybujícícmu se lanu, neboli přívalové vlně. 

 

 

 
Obrazek

Tibet - Během putování děti pomáhali mnichům s výzdobou chrámu. Velikostně měl mít Buddha minimálně 70 cm, volba materiálu byla libovolná, ale snad všechny družinky použili trochu trávy, trochu  kamení a hlavně spoustu jílovitého bláta, kterého je v Boreckém potoce vždycky dost, tak proč si  ho pořádně neužít? Během dvou hodin byla "umělecká díla" hotová. Někdy se sami divíme, jak jsou děti šikovné - uznejte sami.