Jdi na obsah Jdi na menu
 


Každý táborový rok je spojen s určitým tématem, který se prolíná v celé etapové hře. Někdy vymýšlíme hry sami, jako tomu bylo např. u Cesty kolem světa, Osadníků nebo u Expedice Himalaya. Jindy se necháme inspirovat knížkami - příkladem celotáborové hry (CLTH), kterou jsme zpracovali všichni společně podle knižní předlohy Eduarda Petišky, jsou Bohové (Borek 2003). A po pravdě, není lepší zkusit si na vlastní kůži překonat stejné překážky jako bájní hrdinové, než si o nich jen číst jako ve škole?  

Zde máte možnost dozvědět se o jednotlivých "celotáborovkách" více informací nebo si jen trochu zavzpomínat...

BOREK 2010 - HOBIT ANEB CESTA TAM A ZASE ZPÁTKY
reality-v.b.s..jpgPro celotáborovu hru jsme tentokráte zvolili předlohu J. R. R. Toliena - Hobit, aneb cesta tam a zase zpátky.
Jak vypadaly jednotlivé etapy této celotáborovky? To se můžete dočíst  zde, a podívat se i na fotky k jednotlivým etapám.


2009 ZÁHADA HLAVOLAMU
ObrazekV loňském roce děti společně s Rychlonožkou, Červenáčkem,  Jindrou Hojerem, Jarkem Metelkou a Mirkem Dušínem poznávaly temná zákoutí Stínadel. Po celou dobu měly slavnou Foglarovu knihu k dispozici a mohly tak odhadovat zaměření dalších etap celotáborové hry. Myslím, že řešení záhady ježka v kleci se dětem líbilo. A mohlo to být nejen tématem, ale i tím, že jsme zapojovali různě zaměřené hry - od pantomimy přes puzzle až po komunikační, běhací a zjišťovací. S fotkou našeho boreckého ježka, který byl sice sádrový, ale i s klecí měřil cca metr padesát se brzy pochlubíme, povedl se nám . Fotky z pantomimy, kterou jsme dětem sehráli můžete najít zde. Úkolem bylo uhodnout, co je obsahem rozhovoru party kluků z Rychlých šípů se starcem, kterého potkali ve Stínadlech. Celou scénku budete moci shlédnout už brzy.

2008 EXPEDICE HIMALAYA
V našich batozích nechyběly c
epíny, mačky, lana, ani další důležité věci potřebné pro výstup na nejvyšší horu světa. 
Fotky z expedice můžeme najít na starých webových stránkách zrovna tady (viz fotogalerie).

2007 ROBINSON CRUSOE 
2006 OSADNÍCI

2005 PÁN PRSTENŮ 
2004 - CESTA KOLEM SVĚTA
BOREK 2003 - BOHOVÉ Fotky můžete shlédnout zde.