Jdi na obsah Jdi na menu
 


HOBIT 2010

Příspěvky

8. etapa _ HÁDANKY VE TMĚ

20. 7. 2010

Prchali všichni, Bilba nesl na zádech Dori, avšak byl přepadem a Bilbo se v tom skutálel z jeho hřbetu do černé prázdnoty, narazil si hlavu o tvrdou skálu a od té chvíle o sobě nevěděl.

Probudil se, nevěděl kde je, nevěděl jak dlouho tu leží a nevěděl, kam se poděli jeho přátelé. Přesto neváhal a vydal se prvním směrem, který ho napadl dotýkaje se rukama stěn.

Dostal se až k jeskynnímu jezeru, kde na něj čekalo "překvapení". Potkal stvoření, které nikdy předtím neviděl. A nevypadalo vůbec hezky, šišlalo si neustále něco pro sebe a mluvilo převážně v hádankách.
Pokládání hádanek a správné zodpovídání nakonec Bilbovi zachránilo život. Unikl Glumovi a ještě se mu podařilo jej sledovat Gluma díky prstenu, jež činil Bilba neviditelným, aniž by si ho všiml.

 

7. etapa _ ÚTĚK PŘED SKŘETY

20. 7. 2010

Odchod z Roklinky se již nedal odkládat a všechny společníky čekal přechod přes Mlžné hory (skřetí hory), přechod zrádný, ponurý a nebezpečný. Pod kůži cestovatelů se dostávala beznaděj, únava i chlad.
Přespávali na různých místech, i v jeskyních, které cestou potkávali. Jedna z nich, však nebyla vůbec bezpečná. Když všichni spali, otevřel se tajný vchod jedné z jeskyní. Bilbovi se zdálo, že vidí puklinu v pozadí jeskyně, ale stále si říkal, že má jen špatný sen. Sen to však nebyl a z pukliny se vyhrnuli skřeti, velicí skřeti, ohromní a škaredí. Zajali všechny, kromě Gandalfa, který ze všeho svým kouzlem unikl.

Trpaslíci ani Bilbo nevěděli, kam jsou vlečeni. Ve zlobřím doupěti je čekalo nemilé překvapení a museli se setkat s hlavním skřetem, který moc dobře znal meče, které měli společníci u sebe. Meče, které v minulosti zabili velmi mnoho skřetů. A tato skutečnost trpaslíkům moc nepřidala.

Gandalfova pomoc přišla později, všude zhasla světla a bylo slyšet jen meče. Vrahomlat v rukou Gandalfa zabil Velkého skřeta.
Všichni společníci se dali na útěk.

 

6. etapa _ MĚSÍČNÍ LITERY

20. 7. 2010

Po trápení se zlobry se naši přátelé vydali dál. Dostali se až pod úbočí Mlžných hor, kde je čkal přestup, bez něhož by nebylo možné dostat se do Divočiny.

Putovali celé dny a až za hvězd, po několikadenním putování, dorazili na mýtinu nevysoko nad přehem říčky. Uslyšeli elfí básničku, které přivítala naše kamarády v
Roklince.

 

5. etapa _ CESTA DO SKRYTÉ JESKYNĚ (získávání mečů)

20. 7. 2010

Během čtvrté etapy Bilbo prozkoumal místo poblíž světla, byl lapen zlobry, ale také se mu podařilo, díky přírodě a štěstí, zlobrům uniknout. Nejenže bylo dětem jasné, co se děje u ohně (díky roztříhané zprávě), ale také získaly tajný klíček od jeskyně, kterou měli najít na druhý den.

A jeskyně byla zamčená.

 

4. etapa ZKAMENĚLÍ ZLOBŘI

5. 7. 2010

Právě v tu chvíli se nad kopcem objevily první paprsky úsvitu a v korunách stromů se mocně rozšveholili ptáci. Zlobři už ze sebe nevypravili ani slůvko (a že výřeční byli), protože zkameněli. Berta s Tomem se proměnili v balvany, zrovna když se ohlédli po Vildovi a Brumovi.

Po večerní etapové hře jsme druhý den vytvářeli zlobry, kteří při prvních záblescích slunce zkameněli.

 

3. etapa CESTA KE SVĚTLU

5. 7. 2010

Po druhé etapě se družinám pár věcí, které popadaly z poníka, podařilo posbírat. Ale bylo jich  málo. Zůstaly v podstatě bez důležitých potravin. Pustina je vysilovala, nepříznivé počasí jim moc nepřidalo a po ztrátě potravin zůstali hladoví. A bez ohně!
Za pustinou, nedaleko hor však uviděli v lese světélko. Vydat se k němu se však ukazovalo být dost nebezpečné.

Protože Bilbo byl nejmenší, vyslali jej ke světélku, jako „zkušeného“ lupiče.
Měl zjistit co se u světélka děje a zda je místo bezpečné.

 

2. etapa ÚTĚK PONÍKA

5. 7. 2010

Bilbo je prostě hobit, takže se na cestu vydal opravdu za pět minut dvanáct. Nestihl pobalit ani ty nejdůležitější věci. Trpaslíci však svou cestu naplánovali lépe a během Bilbova zahálení stihli zajstit dostatek potravin na cestu, vybavení a dokonce i poníky. 

 

1. etapa_VZKAZ PRO BILBA

5. 7. 2010

Hned druhý táborový den, 2. července 2010, jsme rozjeli letošní etapovku Hobit, aneb cesta tam a zase zpátky.