Jdi na obsah Jdi na menu
 


10. etapa_BOJE U STROMU

15. 10. 2010

předchozí etapa

  sehráno 7. července 2010

Trpaslíci nebyli polapeni Glumem a prošli pod Mlžnými horami. Zdálo se, že skřetům unikli. Hory pomalu mizely za zády, den se opět chýlil ke konci. Poutníci hledali vhodné místo k přenocování. Vybrali si tichou mýtinu obklopenou mohutnými stromy. Všichni se již ukládali ke spánku, když tu zaslechli podivné zvuky. Po chvíli se dalo rozeznat hrůzné vytí Vrrků. Rychle se přibližovalo.
To skřeti osedlali své dávné vlčí spojence, aby naše přátele dohonili. Trpaslíkům nezbylo než vylézt do koruny vysoké borovice. Předtím, než vyšplhali na strom, nasbírali plné kapsy kamenů a jimi teď odráželi zuřivé útoky Vrrků a Skřetů. Munice rychle docházela, kruh útočníků se svíral víc a víc. A teď se, jak se zdá, chystají Skřeti strom podpálit!
Snášejí pod korunu borovice suchá polena a pokud rychle nepřijde pomoc, bude s trpaslíky zle.


Tuhle etapu jsme si vypůjčili z etapové hry Hobit, kterou sehrál jistý  tábor (bohužel jsem zapomněla jméno, tak se omlouvám) v roce 2004.

_igp2924.jpgBěhem výpravy našla jedna parta skvělé místo pro sehrání této hry. Mezi stromy nedaleko můstu přes železnici do Žlutic byl postavený takový "posed". Měl dvě patra a pro naši "borovici" se skvěle hodil.

Celá etapovka probíhala jako souboj dreamteamu (trpaslíků na stromě) a každou družinkou, která se pohybovala v herním kruhu pod "Borovicí". Každá družinka dole byla rozdělena na více částí. Jeden člen představoval Vrrka, který měl za úkol zneškodnit trpaslíka, který slézá z borovice pro munici (papírové koule). Další představovali skřety, kteří přinášeli pod strom suchá polena, ve snaze strom "podpálit".
Skřeti však měli stíženou práci, neboť polena směli nosit pouze ve dvou. Což se ukazovalo být problémem ve chvíli, že bylo skřetů nedostatek, protože byli zasaženi papírovou koulí a museli odběhnout za hraní pole a tam na papírek napsat:
"Jsem ošklivý a odporný skřet, který byl zprovozen ze světa statečným a udatným trpaslíkem." Mladší měli psát zkrácenou verzi.

Zpočátku hra, která se zdála být těžká v pravidlech se ukázala být snad tou nejlepší a nejakčnější hrou celého tábora. Přestože si někteří _igp2848.jpgodnesli pár modřin nebo boulí, byla to akce nad akci a v napětí nebyli jen právě hrající, nýbrž i zbytek tábora, který přihlížel zpoza herního pole.

Jako třešnička na dortu byly vybrány dva dreamteamy z dětí. Mohli si tak vychutnat palbu na instruktory a vedoucí. Karta se obrátila a všichni si nakonec přišli na své.

POŘADÍ 10. ETAPY_BOJE U STROMU


Družinka

Počet mrtvých

Počet polen

Počet valounků

VALOUNKŮ CELKEM

1.     Gandalfovo chroští

12

5

4

 29

2.     Bilbovo 1. místo

13

3

3

 21

3.      Dreamteam

14

3

2

 25

Drakobiti

12

2

2

 13

4.     Filiho četa

10

1

1

 26

5.     V. B. S.

13

1

0

 23


následující etapa

 

 

Náhledy fotografií ze složky etapa 10_Boje u stromu