Jdi na obsah Jdi na menu
 


12. etapa_ČIŠTĚNÍ VODY

18. 10. 2010

předchozí etapa

sehráno 8. července

Čas strávený u Medděda poskytl společníkům dostatek klidu, pohodlí, jídla i tepla. Přesto hodiny neúprosně běželi a bylo nutné vydat se dál, směrem k Temnému hvozdu.
Temný hvozd nebyl vůbec příjemným místem a ke všemu bylo nutné vrátit Meddědovi zapůjčené koně. Putování po svých bylo zase zdlouhavé a namáhavé. A navíc, bylo třeba držet se špatně viditelné cesty, neboť do hvozdu prostupovalo jen velmi málo slunečního světla.

...ve tmě člověk velmi snadno zabloudí. Temný hvozd byl pro bloudění velmi nebezpečným místem a každé sejití z cesty mohlo znamenat životní nebezpečí. Všelijaká havěť, zvěř i zkažená voda.

_igp2973.jpgVšechny party, včetně dreamteamtu, dostali do svých ešusů velmi tmavou vodu. Směs bláta, jehličí a všelijakého dalšího nepořádku. Úkol byl jasný. Vyčistěte zkalenou vodu tak, aby v porovnání s ostatními týmy, byla ta vaše co nejvíce čirá.

Kdybyste na začátku viděli, s čím bylo třeba pracovat, nevěřili byste, že tenhle humus skutečně šel vyčistit. Comp a Lenka nedali nikomu nic zadarmo a "kašička" to byla opravdu solidní. _igp2978.jpg

K čistění se smělo použít cokoli, i nepřírodní materiál. Dreamteam na to šel hodně vědecky, tudíž strávil příliš mnoho času různými technickými vychytávkami, které vůbec nefungovali.
Zato Bilbovo 1. místo přišlo s nápadem využít toaleťák. Spotřeba byla poměrně velká, ale z neuvěřitelného humusu dokázali získat krásně čištou vodu. K pití by úplně nebyla, ale etapu na plné čáře vyhráli.
 

                                         POŘADÍ 12. ETAPY_ČIŠTĚNÍ VODY (Temný hvozd)

Družinka

pořadí

VALOUNY CELKEM

1. Bilbovo první místo

4

28

2. Gandalfovo chroští

3

 34

3. Filiho četa

2

 29

4. Drakobiti

1

 14

4. Dreamteam

1

 26

5. V. B. S.

0

 27

následující etapa
 

 

Náhledy fotografií ze složky 12.etapa_Čištění vody