Jdi na obsah Jdi na menu
 


14.etapa_PŘES VODU (Temný hvozd)

18. 10. 2010

předchozí etapa

sehráno 8. července (koupaliště Žlutice)
Žízeň, hlad, chlad i temnota. To všechno znepříjemňovalo našim přátelům cestu. A stále delší a delší cesta temnou nepříznivou krajinou měla vliv i na psychiku našich společníků.
...Bystřina, asi dvanáct kroků dlouhá. Právě ona ještě ke všemu zkřížila skupině cestu. Nemohli ji přebrodit ani přeplavat, neboť voda v ní mohla být nebezpečná. Dobře pamatovali na rady Medděda.
Jeden z trpaslíků si však všiml loďky na druhé straně bystřiny. Jak se k ní ale dostat? Lano přivázené k háku a dobrá muška při házení jim umožnila loďku dostat ke svému břehu.

Počasí nám přálo. Nemuseli jsme vytvářet loďky, navazovat háky k lanům a přetahovat "loďku" po louce z jedné na druhou stranu. Nebylo ani nutné střílet čímsy na terč apod.
Prostě krásný den, takže zabalit duši z traktoru, pumpičku, svačinu a hurá do Žlutic na koupák.

_igp3025.jpgDalší z vyvedených etap. Už ani nevím, kdo vyrážel na trasu jako první. Žlutické koupaliště je dostatečně dlouhé, aby bylo třeba vydat jistou míru sil při překonávání vody od jednoho břehu k druhému.
Úkol zněl jasně. Dostaňte jednoho člena družinky na druhý břeh tak, aby se nenamočil. K dispozici máte nafouknutou duši od traktoru. Toť vše.
Většinou byl vybrán nejmenší člen družinky. Bylo vidět promýšlení, jaká poloha člena družinky je ta správná, aby nebyl vprostřed cesty vyklopen. Ostatní plavali a tlačili před sebou obrovskou duši s tím, kdo se zuby nechty držel duše a snažil se se nenamočit.
Zájem o hru byl ohromný, takže jsme nikoho nemuseli přemlouvat, aby si vylepšil svůj první čas. Všichni měli bojovnou náladu a na časech v druhém kole to bylo skutečně vidět. _igp3103.jpg

Jen dreamteam nevyužil svou druhou šanci. V každém případě na něj byl ale nejlepší pohled ve chvíli, kdy se snažil jednoho ze svých "starých" členů družiny usadit na duši. Přeci jen posadit na duši malou Barču bylo jednodušší, než tam usadit naši vedoucí Áju.

Etapa se náramně povedla, my si užili cachtání, koupání i skoky do vody a cestu zpátky vlakem.

                                POŘADÍ 14. ETAPY_CESTA PŘES VODU (Temný hvozd)

Družinka

Čas

VALOUNY

VALOUNY CELKEM

1. Filiho četa

1:19 (min)

4

 37

2. Dreamteam

1:27

3

 30

2. Gandalfovo chroští

1:29

3

 37

3. Bilbovo první místo

1:41:70

2

 33

4. Drakobiti

1:41:97

1

17

5. V. B. S.

1:47

0

 28


následující etapa

 

 

Náhledy fotografií ze složky 14.etapa_PŘES VODU (Temný hvozd)