Jdi na obsah Jdi na menu
 


15.etapa_ZAJETÍ TRPASLÍKŮ PAVOUKY

18. 10. 2010

předchozí etapa

sehráno 9. července v Karlových Varech
Hlad donutil přátele sejít z cesty. Spatřili v dáli mezi stromy světélka a mysli si, že tam někdo žije, někdo kdo jim dá třeba najíst.
Jenže světélka nepocházela z ničeho dobrého. Byli to pavouci, kteří přilákali naše přátele sblikavými světly k ohni. Pak vše zhaslo... Když se Bilbo vzpamatoval, zjistil, že je omotáván do vlákna jednoho z pavouků. Bilbovi se nějak podařilo jednoho pavouka zabít  zachránit se. Něvěděl však, kde jsou ostatní. Vydal se tím směrem, o kterém byl přesvědčen, že odtud večer slyšel hlasy svých přátel.
Snad štěstím se mu podařilo najít ostatní obalené v pavučinách a zavěšené na stromech.

...Zachránit se mu podařilo všechny, kromě Thorina. Ten byl zajat ještě dříve králem lesních elfů a uvězněn v žalářní kobce.

Etapa byla původně namyšlna trochu jinak, než byla sehrána. Plánováno bylo rozvěšet zamotané "trpaslíky" (duté papírové nádobky) po lese okolo tábora. V lese pak rozmístit několik pomalovaných instruktorů (alespoň obličeje) - pavouků a do území vysílat postupně jednoho "Bilba" po druhém s jeho mečíkem s úkolem najít a zničit pavouky.
Vše bylo nutné změnit, neboť si Kotě namyslela výlet do Karlových Varů. A tolik prostoru a času na přípravu této hry na výletě nebylo.

Hru jsme sehráli cestou z rozhledny Diana. Děcka si během dopoledne mohly prohlédnout kus Karlových Varů, něco přečíst... A tak je čekaly po trase záludné otázky u hodných pavoučích instruktorů. Někteří pamatovali dobře, kterým směrem jsou Krušné Hory a kterým směrem Praha, jiným dělala orientace potíže. Druhá otázka se vázala k pramenům na karlovarské kolonádě a třetí,... už ani nevím. Snad má někdo z vás lepší paměť než my.

Pavouci však byli dobře skryti a tak ne všem se podařilo získat několik desítek bonusových zlatých valounků za správné odpovědi.

                                   VÝSLEDKY 15. ETAPY_ZAJETÍ TRPASLÍKŮ PAVOUKY

Družinka

pořadí

VALOUNY CELKEM

1. V. B. S.

4

 32

1. Drakobiti 

4

 21

3. Filiho četa

2

 39

3. Bilbovo 1. místo

2

 35

3. Gandalfovo chroští

2

 39

Dreamteam

Nehrál

 30

následující etapa