Jdi na obsah Jdi na menu
 


1. etapa_VZKAZ PRO BILBA

5. 7. 2010

1. etapa
Vzkaz pro Bilba

Bilbo Pytlík, zámožný hobit, který se rozhodl, s kapkou donucení, opustit svou útulnou hobití noru a vydat se za velkým dobrodružstvím se svými společníky. 

Kdo jsou vlastně oni společníci?
Kromě Gandalfa jde o trpaslíky Dvalina, Balina, Kiliho, Filiho, Doriho, Noriho, Oriho, Oina, Gloina, Bifura, Bofura, Bombura a hlavně vzdnešeného Thorina Pavézu. 

Tato společnost se vydává vstříc mnohým nebezpečím. O tom, jaké jsou podmínky se můžete dozvědět v dopise, který trpaslíci zanechali Bilbovi minulou noc (noční přivítání dětí s krátkou scénkou, kterou sehráli instruktoři a vedoucí)na krbové římse. 
 
Úkolem bylo vydat se co nejrychleji na cestu a dohnat skupinu trpaslíků, kteří již začali s přípravami na dalekou cestu. 

První úkol zněl: Odhadněte 20 minut a najděte svého instruktora, který na vás čeká na určeném místě. K dispozici samozřejmě nebyly žádné měřiče času. 
Děti se s úkolem popraly statečně - mnozí zvolili strategii počítání vteřin. Myslím, že tahle etapa byla pro mnohé nejdelšími dvaceti minutami plných soustředění a společného odpočítávání. 

Dobrý odhad ukázalo několik skupinek, včetně dreamteamu. 

VÝSLEDKY PRVNÍ ETAPY:
1. Bilbovo 1. místo                 odhad času: 19.52
2. Gandalfovo chroští                                 19.46
3. Vosol bulvu skřetovi                               21.31
4. Filiho četa                                               22.00
5. Drakobiti                                                 34.40
DREAMTEAM skončil s odhadem                  23.20. 

pokračovat na druhou etapu