Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. etapa CESTA KE SVĚTLU

5. 7. 2010

předchozí etapa

U ohně si opékali jídlo čtyři zlobři,
ke kterým se Bilbo musel dostat a obrat je o jistou cennou věc (klíček od kouzelné jeskyně).

Snaha ošálit
(potichu se k nim dostat a získat něco k snědku) zlobry se Bilbovi nezdařila. Byl lapen. Podobně s tím byli i ostatní trpaslíci, kteří se vydali Bilba hledat.
Jen příroda zachránila Bilba i ostatní trpaslíky od zkázy hned na začátku cesty. Zlobři totiž při vystavení slunečnímu svitu zkamení. A svítání přišlo právě ve chvíli, kdy se už už zlobři chystali na tak vytoužené maso – jiné než skopové.


První noční etapa se vydařila výborně. Dětem se hra moc líbila. A taky aby ne. Potkali čtyři zlobry u malého ohýnku. Bylo veselé je sledovat, jejich neustálé hádky, hovory o kručení v břiše a nedostatku pořádného lidského masa, opuštěném kraji pustiny nebo o sobeckosti jednoho ze zlobrů, který se o veverku, kterou ulovil, ani nepodělil. Přestože zlobři veverky velmi neradi. 

Družinky se vydávali postupně k ohni, který zlobři obklopovali s úkolem: dostaňte se pro kořist u ohně, aniž by vás zlobr chytil. Zlobří sluch je velmi dobrý a slyší každé šustnutí, tudíž musela být jejich cesta opravdu plíživá a velmi tichá. Při sebemenším hluku se vydávali zlobři na obchůzku a hledali vetřelce.
Zlobři velmi dobře slyší, avšak velmi mizerně vidí. Zůstal-li vetřelec jako kamenný, zlobr si ho loučí zblízka po pět vteřin prohlížel a když neviděl žádný pohyb, s nepořízenou se vracel k ohni. A dětem se dařilo udržovat své tělo naprosto nehybné.
Přesto nebyl úkol zcela lehký a tato etapová hra se nám protáhla na čtyři hodiny.

 

_igp2467.jpgRanní posunutý budíček však všem dopřál dostatek spánku. 

Noční fotky bohužel nemáme, protože naše foťáčky v noci příliš fotit neumí.


Trpaslíci/hobiti vám o etapě doma jistě hodně poví. PORADÍ ČAS VALOUNKY VALOUNY CELKEM
1. Gandalfovo chroští 1:38:05 4 8
2. Drakobiti 1:39:43 3 6
3. Filiho četa 1:51:02 2 7
4. Vosol bulvu skřetovi (V.B.S) 2:06:03 1 7
5. Bilbovo 1. místo 2:59:12 0 4
Dreamteam Zlobři = Sara, Věrka, Comp, Bušíno bez valounků 4další etapa

 

Náhledy fotografií ze složky 3.etapa_Cesta ke světlu