Jdi na obsah Jdi na menu
 


5. etapa _ CESTA DO SKRYTÉ JESKYNĚ (získávání mečů)

20. 7. 2010

předchozí etapa

(3. července 2010)

Během čtvrté etapy Bilbo prozkoumal místo poblíž světla, byl lapen zlobry, ale také se mu podařilo, díky přírodě a štěstí, zlobrům uniknout. Nejenže bylo dětem jasné, co se děje u ohně (díky roztříhané zprávě), ale také získaly tajný klíček od jeskyně, kterou měli najít na druhý den.

A jeskyně byla zamčená.


Jeskyně to nebyla ledajaká. Zlobři se totiž museli přes den schovávat, a našli sobě vhodnou jeskyni, do níž ukrývali vše co našli, nebo co ukradli těm, které potkalai, zabili a snědli. Trpaslíci s Bilbem tuto jeskyni našli a mnoho užitečných věcí v ní - včetně zbraní a zásob.

Na Klondiku (což je kopec hned za hranicí tábora) jsme rozmístili v jedné linii šest barevně odlišených pytlíčků. V každém bylo schováno tolik mečů, kolik bylo v družince účasníků.
Start byl od linie vzdálen asi 40 metrů (ale můj odhad je mizerný, tak mě děcka případné odchylky odpusťte).

dream-team_skreti-jeskyn.jpgNaši společníci se měli vydat k jedné z jeskyní (dle jejich výběru), zjistit, zda se skutečně jedná o jeskyni (pytlíček) jejich barvy. Byl-li první tip špatný, museli se vrtáti všichni na místo startu a tipovat další jeskyni. Někteří se nahoru proběhli jen dvakrát, jiní i čtyřikrát. Každému odhad a štěstí přálo jinak.
Cestu měli stíženou ještě tím, že se celá družinka musela držet za ruce.

Ve chvíli, kdy našla parta trpaslíků spolu s Bilbem svou skrytou jeskyni, musela ji ještě odemknout. Každá družinka dostala při startu svazek klíčů, a jen jeden klíček pasoval do zámku, jímž byla zamčena právě jejich jeskyně. Takže nestačilo jen najít pytlíček správné barvy, ale zachovat také chladnou hlavu a co nejrychleji svou jeskyni otevřít. Někomu klíče padaly z ruky, jinému se podařilo zámek otevřít až na několíkátý pokus a jeden tak spěchal, že uzlíky, kterými byla jeskyně pojištěna zamotal tak, že se čas otvírání jeskyně skutečně protáhl.

V každém případě se všem skupinkám podařilo svou jeskyni najít, odemknout a získat zbraně pro další cestu.
Přívěsek s mečíkem má každý z vás doma - tak opatrně na něj

 

POŘADÍ - CESTA DO SKRYTÉ JESKYNĚ
  čas (min) VALOUNKY POČET VALOUNKŮ CELKEM
Dreamteam  1:43  4 7
 Gandalfovo chroští  3:30  4 13
 Filiho četa  4:27  3 15
 Bilbovo 1. místo  5:31  2 10
 Vosol bulvu skřetovi (V. B. S.)  6:17  1 10
 Drakobiti 7:40  0 4

 následující etapa

 

Náhledy fotografií ze složky 5. etapa _ Cesta pro mečíky