Jdi na obsah Jdi na menu
 


7. etapa _ ÚTĚK PŘED SKŘETY

20. 7. 2010

předchozí etapa

(4. července)

Odchod z Roklinky se již nedal odkládat a všechny společníky čekal přechod přes Mlžné hory (skřetí hory), přechod zrádný, ponurý a nebezpečný. Pod kůži cestovatelů se dostávala beznaděj, únava i chlad.
Přespávali na různých místech, i v jeskyních, které cestou potkávali. Jedna z nich, však nebyla vůbec bezpečná. Když všichni spali, otevřel se tajný vchod jedné z jeskyní. Bilbovi se zdálo, že vidí puklinu v pozadí jeskyně, ale stále si říkal, že má jen špatný sen. Sen to však nebyl a z pukliny se vyhrnuli skřeti, velicí skřeti, ohromní a škaredí. Zajali všechny, kromě Gandalfa, který ze všeho svým kouzlem unikl.

Trpaslíci ani Bilbo nevěděli, kam jsou vlečeni. Ve zlobřím doupěti je čekalo nemilé překvapení a museli se setkat s hlavním skřetem, který moc dobře znal meče, které měli společníci u sebe. Meče, které v minulosti zabili velmi mnoho skřetů. A tato skutečnost trpaslíkům moc nepřidala.

Gandalfova pomoc přišla později, všude zhasla světla a bylo slyšet jen meče. Vrahomlat v rukou Gandalfa zabil Velkého skřeta.
Všichni společníci se dali na útěk.

Hned po vyluštění měsíčních liter etapovka pokračovala. Nebyl čas zahálet - Mlžné hory byly stále před námi.

V táboře jsme rozestavili různé překážky: začínalo se třemi kotouly, následovalo překonání dřevěné kozy, podlézání a přeskakování provázků, "golf" s petlahví a chůdou, přechod přes vratký můstek (kláda) se lžící a pinpongovým míčkem v ní, račí chůze, překonání nebezpečného území plazením a nakonec běh opilců (deset otáček na konec bylo solidní zakončení) a cíl. Trasa se probíhala štafetově a museli ji překonat všichni členové družinek, včetně dreamteamu (Dumba zastupovala Muška).

Některé překážky se ukázaly být záludné - někdo měl strach z počátečních kotoulů, jiným se zase nedařil přechod přes vratký můstek. Ale dokončili všichni a musím říct, že se nám tahle etapovka moc líbila.

 

POŘADÍ 7. etapy _ ÚTĚK PŘED SKŘETY (Mlžné hory)
  čas VALOUNKY VALOUNKŮ CELKEM
Dreamteam 8:56:14 4 15
Gandalfovo choští 9:58:33 4 20
Bilbovo 1. místo 11:06:46 3 14
Filiho četa 11:16:83 2 19
Vosol bulvu skřetovi (V. B. S.) 11:44:04 1 15
Drakobiti 16:42:70 0 4následující etapa

 

Náhledy fotografií ze složky 7. etapa_Útěk před skřety (Mlžné hory)