Jdi na obsah Jdi na menu
 


8. etapa _ HÁDANKY VE TMĚ

20. 7. 2010

předchozí etapa

(4. července_v době prvního táborového ohně)
 

Prchali všichni, Bilba nesl na zádech Dori, avšak byl přepadem a Bilbo se v tom skutálel z jeho hřbetu do černé prázdnoty, narazil si hlavu o tvrdou skálu a od té chvíle o sobě nevěděl.

Probudil se, nevěděl kde je, nevěděl jak dlouho tu leží a nevěděl, kam se poděli jeho přátelé. Přesto neváhal a vydal se prvním směrem, který ho napadl dotýkaje se rukama stěn.

Dostal se až k jeskynnímu jezeru, kde na něj čekalo "překvapení". Potkal stvoření, které nikdy předtím neviděl. A nevypadalo vůbec hezky, šišlalo si neustále něco pro sebe a mluvilo převážně v hádankách.
Pokládání hádanek a správné zodpovídání nakonec Bilbovi zachránilo život. Unikl Glumovi a ještě se mu podařilo jej sledovat Gluma díky prstenu, jež činil Bilba neviditelným, aniž by si ho všiml.


Katakombami jsme neprocházeli a nestihlo se ani projití provázkové trasy se zavázanýma očima. Pokládání hádanek jsme si však nemohli odpustit.
V lese na děti čekal Glum (a la Sara - byla schovaná za dřevěnou malbou Gluma, kterého jsme dostali od organizace Aisis - z projektu Malé granty), osvětlený jen pár olejovými svícemi. Svým chraptivějším hlasem pokládal dětem otázky, na které museli správně odpovědět a měli pouze jediný pokus.
Bylo krásné pozorovat, jak starší nedůvěřovali mladším, ale nakonec mladší starší přesvědčili a hádanky byly zodpovězeny správně.

Etapovku zvládli všichni členové jednolivých výprav na jedničku. A každý dostali po čtyřech zlatých valouncích.

 

POŘADÍ 8. etapy _ HÁDANKY VE TMĚ
Gandalfovo chroští dvě správné odpovědi 4 valounky 24
Filiho četa dvě správné odpovědi 4 valounky 23
Bilbovo 1. místo dvě správné odpovědi 4 valounky 18
V. B. S. dvě sprváné odpovědi 4 valounky 19
Drakobiti dvě správné odpověti 4 valounky 8


následujícíc etapa