Jdi na obsah Jdi na menu
 


9. etapa_STOPOVÁNÍ TRPASLÍKŮ SKŘETY

15. 10. 2010

předchozí etapa

9. etapa STOPOVÁNÍ TRPASLÍKŮ SKŘETY
(7. července 2010)

Bilbo se z podzemních tmavých a vlhkých chodeb dokázal vymotat a proklouzl i branou, jíž hlídali odporní skřeti. Přesto ještě únik z chodeb neznamenal vítězství a prchání, schovávání se a velká snaha zachránit si život provázela jak Bilba, tak jeho společníky i nadále. 

Při takovém útěku je třeba chovat se tiše a být skoro neviditelný. Vyzkoušeli jsme, kdo má lepší schopnost pozorovat a přitom nebýt spatřen.
Vyrazilo se do lesa za Vechtrem, do míst, kam se tak často nedostaneme a mnohé děti i vedoucí byli v těchto místech skutečně poprvé. Přestože sem mnozí jezdí již několik let. A Kotě má vždycky ohromnou radost, když může překvapit , což se při této etapovce náramně povedlo.

Někteří vůbec netušili, kolik pěkných a velkých kamenů je v lesích hned za táborem a jakými krásnými výhledy do kraje se tu můžete kochat.
Každá družinka se oblékla do svých barev. Jaký byl úkol? Sledovat kroky Áji a Kotěte a přitom nebýt spatřen ve chvíli, kdy se jedna (či obě) otočí. Orlí zrak nelze ošálit a trestné body za každé spatření člena družinky se střádaly.

Stopování trvalo přibližně půl hodiny, během níž někteří nastřádali opravdu hodně trestných bodů. Jiné zase člověk v tomto čase neviděl. Computer ale všechno jistil zezadu, takže jsme nikoho neztratili.

Fotky z této etapy nejsou žádné.

                                                                POŘADÍ 9. ETAPY

 

POČET SPATŘENÍ

VALOUNŮ CELKEM

1.     Dreamteam

16

4

1.     V. B. S.

19

4

2.     Drakobiti

28

3

3.     Filiho četa

42

2

4.     Gandalfovo chroští

44

1

5.     Bilbovo 1. místo

66

0

další etapa