Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tábor, to není jen příroda v Údolí mlh, velká dřevěná jídelna, která je útočištěm v deštivých dnech, ale JSOU TO HLAVNĚ LIDÉ - vedoucí a praktikanti, kuchař a zdravotník. Díky nim vše funguje tak jak má. Kdybychom neměli praktikanty a vedoucí, děti by se unudily, bez zdravotníka by se s rozbitým kolenem jezdilo až do Žlutic a kuchař? Ten nesmí nikdy nikde chybět, protože není nic horšího, než když po rozcvičce, běhacích hrách i hrách s tužkou a papírem v ruce kručí v břiše.
A kdo s námi na tábor jezdí se můžete dozvědět níže. Dozvíte se nejen kdo z nás má co na starost na táboře, ale i něco více o tom, co děláme mimo první tři týdny prázdninového období.

Tábor je zároveň odpočinkem i pořádným zápřahem, za nejž nás čeká odměna - postel v táborovém stanu a plný ešus.

Takže .... ehm .... seznamte se:


JIŘÍ LANGER (Chorche) - hlavní vedoucí

chore.jpg

Na tábor v Borku jezdím už od svých 10 let. Tohle místo mi přirostlo k srdci a proto se sem budu vždy rád vracet. Děkuji za krásné zážitky všem vedoucím, kteří mě vedli když jsem byl ještě menší. Věřím že se i mě povede, tak jako jim, aby děti jezdili domů plné zážitků a zapomínaly na šeď panelákových sídlišť velkoměst.

Tábor v Borku vedu už pátým rokem. Předtím jsem víc jak 10 let jezdil na tábor jako praktikant a oddílový vedoucí.

 

GABČA - (Gabriela Pawlusová) - zástupce hlavního vedoucího, zdravotník

gabca.jpg

Ahoj, jmenuji se Gabriela, ale na Borku mi říkají Gabča. Na tento tábor už jezdím od svých 6let ( mamča jezdila jako kuchařka, proto tak brzy) . Jako dítě jsem se celý rok na tábor strašně těšila a to mi zůstalo i dodnes. Ráda jsem se nechala překvapit, jakou etapovou hru nám vedoucí přichystali a vždy to  bylo úžasné, prošla jsem si mnoha celotáborovkama od pána prstenů přes bohy až k trosečníkům. Letos připravuji dětem hru já, a doufám, že budou stejně mile překvapeni jako já před pár lety. Na táboře letos zastávám pozici zdravotníka, programového vedoucího, zástupce hl. vedoucího a  instruktora.

mimo tábor: Přes rok se věnuji hlavně škole, studuji Zdravotnickou školu na Kladně, a ve volných chvílích vyrážíme  ven za přírodou nebo s Chorchem lenošíme doma 

Tákže táboru třikrát zdrar a o prázdninách naviděnou!!  

 

Obrazek

 TERKA (Tereza Kučerová) - praktikantka

Vždy jsem si přála jezdit na tábor. Záviděla jsem dětem, které celé prázdniny projezdily po táborech. Pak jednou kamarádka z vesnice jela na Borek, moc se jí tam líbilo a tak jsme druhý rok jely společně. Užily si spoustu legrace a já s radostným úsměvem a pár maličkými slzami opouštěla překrásné údolí kde Borek stojí. 
Další rok, když přišly přihlášky, už jsem neváhala. 
3 roky jsem jezdila jako dítě, když mi pak bylo řečeno, že je to můj poslední tábor, padl na mne smutek. Ale dostala jsem neuvěřitelnou nabídku jet na Borek jako praktikant - a bez váhání ji přijala. Tábor se z pozice praktikanta trošku změnil, ale přesto neztratil své kouzlo. Pozice praktikantky se mi zalíbila ve chvíli když "děti", mé kamarády, bavily 
hry, které jsem připravila.

já a můj život :  
Vše co by pro mne v tento moment mělo být a je důležité, je studium. Umělecko průmyslová škola mne nejen baví, ale i inspiruje k tvorbě. I díky škole se mohu účastnit mezinárodních soutěží, uměleckých kurzů a dalších zajímavých aktivit se spoustou fajn stávajících a nových přátel a umělců (učitelů). Mimo školu jsou mé záliby různé: malba, focení, společenské a břišní tance, aerobic a především společnost mých přátel, bez kterých by život nebyl tak krásný a ztrácel by své dosavadní kouzlo.ObrazekLUKIZ (Lukáš Piontek) - praktikant

Tábor mi toho mnoho dal. Na Borek jezdím od svých 8 let. Mám to místo v Údolí mlh rád, rád se sem rok od roku vracím. Nejen kvůli vzpomínkám, ale i kvůli dobrým přátelům - s některými mám čas mluvit jen tady. Lukiz mi říkají od prvního dne, co jsem na Borek přijel.
Mimo tábor: Především škola (škola je základ života), ale ve volném čase dávám přednost sportům jako je atletika a fotbal. Vlastně mám rád všechny sporty. 
Rád plánuju a připravuju věci - ještě lepší pocit ale mám, když se všechno podaří. 
Taakže: Borku Zdaar...;)

 
 
 

KUBA (Jakub Nešleha) – praktikant

ObrazekNa Borek jezdím od roku 1998 a od prvních chvil jsem se do něj zamiloval. První roky u Nessíka v oddíle mě dost zocelily, ale to už bylo opravdu dávno... Momentálně se chystám na svůj pátý tábor v roli praktikanta a moc se těším - loni jsem byl hospodář, ale chyběl mi kontakt s dětmi a tak letos jedu opět v roli "paprikanta", hurá! Na táboře jsem poznal spoustu skvělých kamarádů, s kterými udržuji kontakt i dnes. Na Borku se mi nejvíc libí příroda a klid (když nepočítám "hulákající děcka":)). Nedávno jsem si spočítal, že jsem na táboře strávil již přes jeden celý rok. Slušná porce, ale jen tak mě to neomrzí. Borek je nej! Ve svém osobním životě studuji na Přírodovědecké fakultě UK obor geografie a kartografie. Rád jezdím na kolečkových bruslích, čtu, mám doma kocourka raubíře Obamu, chodím do přírody a trávím co nejvíce času s kamarády.

 

SARA (Sara Hedvičáková) - praktikantkaObrazek

Poprvé jsem na tábor přijela před sedmi lety, byl to jeden z prvních táborů, na který jsem mohla kvůli bezlepkové dietě. Okamžitě jsem si zamilovala Údlí mlh, výpravy, vedoucí, bezvládí i táboráky. A tak jsem se vrátila dohromady ještě sedmkrát jako dítě, abych tenhle rok poprvé zkusila, jaké je to být praktikant. No, co říct, hrozně se na to těším. Studuju pátým rokem gymnázuium v Praze, deset let hraju na klavír, závodně plavu a studuju angličtinu. Jinak ráda chodím do hor na výlety, čtu, jezdím k moři a poslouchám hudbu.


LENKA (Lenka Heřmanová) – praktikantka

ObrazekNa Borek jsem se dostala před třemi lety přes kamarádku, která jezdí odmala, a můžu říct, že bych teď dost litovala, kdybych se tenkrát rozhodla nejet. Dříve jsem jezdila na všelijaké jiné tábory, ale Borek s přehledem vyhrává nad všemi ostatními. I když jsem stihla jet jako „dítě“ jenom třikrát, našla jsem skvělé kamarády, poznala krásné okolí Žlutic, užila si spoustu legrace a už se nemůžu dočkat letošní praktikantské premiéry. Když zrovna není léto a nejsem na táboře, tak studuju na gymnáziu s všeobecným zaměřením v Praze. Většinu svého volného času věnuju hudbě v jakékoli podobě, ať už jde o hraní na klavír, saxofon nebo kytaru, nebo jen „pasivní poslouchání“. Hrozně ráda čtu, cestuju a jezdím na kole.

 COMP (Jakub Růžička) – praktikantObrazek

 Ani už nevím, kdy jsem začal jezdit na Borek, ale když jsem byl poprvé, tak se mi to moc líbilo. Začal jsem  jezdit každý rok.
Jsem rád, že nyní mohu jet na tábor poprvé jako instruktor.
Proč se mi tady líbí…. Asi proto, že jsou tu fajn lidi, sranda, neustále se něco dělá, nikdo se nenudí a to vše se odehrává na užasném místě v přírodě… proto sem jezdím. Odpočinout si od města a pobavit se s přáteli.
Jsem pro legraci, ale zase ne pro přehánění, rád se pobavím a snažím se pobavit i okolí.

IVČA (Ivana Kozáková) - naše šéfkuchařka 
ObrazekNa tábor jsem se dostala díky starší sestře a bráchovi, kteří jezdili kdysi a moc mi Borek doporučovali.
Na Borku jsem byla dvakrát jako dítě a pak několikrát jako instruktor,
vedoucí, kuchař, hospodář a zdravotník (taková holka pro všechno :) ).
Prošla jsem si tedy všemi pozicemi a je to moc fajn zkušenost. Na našem
táboře je nejpší, že děti mají parádní program v přírodě a dostanou se
tak pryč z města a od počítačů a televizí. Navíc zde zažijí tolik věcí,
že pak nebou vědět, na co vzpomínat dřív.

V současné době jsem studentka na ČVUT a pracuji v jazykové škole Jipka.
V čase, co mi ještě zbyde mezi prací a školou hraju volejbal a ráda si
varazím někam s kamarády. Na borek už se moc těším, letos budu opět
plnit všem hladová bříška. Vaření mě bavilo už od malička. Můj přítel má
bezlepku, takže doma teď už několik let vaříme jedině bezlepkově.


No a co říci závěrem? Snad jen to, že tábor Borek u Žlutic je skvělou příležitostí jak se odreagovat od všech starostí, poznat nové kamarády, ale hlavně se vyblbnout a zahrát si X vykutálených her a hříček, který máme pro děti každoročně připravené. Tábor nás baví, tak se bavte s námi.