Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kromě toho, že se každoročně vydáváme na třítýdenní dobrodružství do přírody, vyrážíme i na víkendové "mikulášské" setkání. Děti, které bydlí v různých koutech republiky, tak mají možnost vidět se i po táboře.

CO PLÁNUJEME:
Radvanice 2012 (společný týden na horách)


KDE JSME SPOLU BYLI:
-
týdenní akce na horách

VÍKENDOHRANÍ 2009 (Malý princ)

ObrazekLetošní víkendohraní započalo pro všechny trochu neobvykle. Příprava her byla tajná a tak i vedoucí mohli poměřit své síly s dětmi, a to hned na Kladně, kde bylo úkolem najít podle fotek místa, na kterých jsou schované různé indicie potřebné pro další etapy víkendové hry. SOS mobilní číslo si každý zapsal a mohlo se vyrazit.

Hra, která neměla zabrat více než dvě hodiny se sice krapet protáhla, ale aspoň jsme nemuseli vynaložit tolik sil na ukládání dětí do spacáků. Sobotní ráno bylo také trochu netradiční - po rozcvičce a ranní hygieně mléko, bezlepková kakaová bábovka a standartní perník. Takovou snídani v Libušíně děti ještě neměly. Po syté snídani a pár hříčkách byly kroky všech vedeny další hrou až na Vinařickou horku. Dovednost rozdělat oheň se ukázala pro některé jako "životní úkol". Ale podařilo se všem, takže špekáček na klacku si mohl dát téměř každý (až na Šmudlu, která pekla jablko). 

Cestu zpět jsme si zpestřili chvilkovým zablouděním do chatové oblasti, odkud Oldovi hrozil koštětem nevrlý chatař - asi si myslel že mu chceme pošlapat ředkvičky a nechtěl si nechat vysvětlit, že jsme jen špatně odbočili. Výhružně vypadající nástroj naštěstí použit nebyl. Při teplém čaji a chutné večeři jsme se touto historkou značně pobavili.

Večer byl spojen se vzpomínáním na tábor a promítáním fotek. ObrazekPo pár hrách a "střílení v městečku Palermu" nakonec usnula i turistická základna ve vesnici Libušín. Během nedělního dopoledne jsme se rozloučili s naším průvodcem - Malým princem a po obědě se vydali cestou kolem libušínského jezírka zpátky do Kladna. V pět odpoledne se parta rozutekla spolu s rodiči do svých domovů a mě nezbývá než říct: tak na táboře nebo příští rok AHOJ!

Fotky z akce najdete zde.

 

MIKULÁŠSKÁ 2008 (Tři králové)
ObrazekV loňském roce byla Mikulášská opravdovou mikulášskou. Nechyběl čert ani anděl s košíkem dobrot a táborovým CD s fotkami. Tematicky byl víkend zaměřen na tradici tří králů - děti se mohly alespoň letmo seznámit s tradicí, sháněly různé dary pro Ježíška a zapojeni byly i do oblíbeného hry plné otázek týkajících se tábora i věcí obecných (nejoblíbenější je téma večerníčků).Obrazek

Víkendy ale nejsou spojeny jen s nadělováním dobrot a cédéček. Každý si mohl vyzkoušet svou zdatnost v koordinaci těla - jenom si zkuste stát na jedné noze a bez pomoci rukou zvednout ze země stojící list papíru. Bylo nás dost, ale jen zlomek z nás to zvládl. Každopádně pobavených tváří byste našli spoustu.