Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nedílnou součástí tábora jsou oddílové výpravy do okolí blízkého i vzdálenějšího. Cílem je naučit děti pracovat s mapou, orientovat se v místech, na kterých jsou poprvé, a samozřejmě poznat další, mnohdy zapomenuté kouty západních Čech. 

Obykle bývají během tří týdnů výpravy tři: jednodenní, dvoudenní a třídenní. Ráno zabalíme batoh, rozdělíme jídlo a hurá na vlak nebo pěšky směr - "za krásami kraje nejen v okolí Žlutic".

Už v úvodu se můžete dočíst, že kraj je zajímavý, a to jak přírodně tak historicky (mimo jiné ve zdejších lesích, vesničkách a na loukách se natáčel film Cesta z města). V okruhu dvaceti až třiceti kilometrů lze navštívit  romantické městečko Rabštejn nad Střelou (nejmenší město v republice), zříceninu hradu Hartenštejn, zámek v Chyši, Manětíně a Nečtinách nebo poutní kostel ve Skokách. 

Tím ale výčet míst nekončí. Mohli bychom pokračovat... viděli jste barokní Valeč, zámek v Manětíně, Bábu a Dědka u Žihle, chráněné louky v Tisu u Blatna nebo Liščí skály?

Za jeden tábor všechna místa nestihneme projít. A i děti, které s námi jezdí pravidelně od svých 8 nebo 10 let, každý tábor viděly něco nového. Je však nutno říci, že ke krásným místům se musí dojít - často po úzkých stezkách, mezi smrčinami nebo blátem. 

Někdy zmoknem, někdy máme puchýře, někdy bolavá záda, někdy si kousek sejdeme z cesty, když děti špatně natočí mapu nebo se s ní zapomenou poradit. Co s tím? Mokré boty usušíme, puchýře zalepíme, z batohu něco ujíme a do tábora se vždycky dobře vrátíme 


                                                VÝPRAVY 2010

-jednodenní výprava do Karlových Varů
- dvoudenní výprava Zlobrů (zatím pouze fotky; co se dělo, kam až došli a co všechno prožili zde brzy bude)


Jak vypadaly výpravy v roce 2009? Zalovíme ve vzpomínkách, prsty zatancují po klávesnici a články budou brzy vloženy. 

První najdete
zde.