Jdi na obsah Jdi na menu
 


výlet do Karlových Varů 2010

Namísto jednodenní výpravy do Žlutic nebo blízkého okolí tábora Borak, jsme letos vyrazili do Karlových Varů.

Cesta zabrala čas a bylo nutné posunout budíček. Děti nic nevěděly, ale nakonec myslím, že byly spokojené a vstaly rády.
Vlak nám zastavil v 8:19 na vechtru. Do Bečova většina lidí cestu prospala. Ale zaspat další část vlakem, Bečov nad Teplou - Karlovy Vary, už moc nešlo jen z toho důvodu, že přijel německý vlak. Zcela odlišný od našich lokálek. Pro mnohé z nás to byl zážitek a vůbec první cesta takovým strojem.

Ve festivalových Varech jsme vystoupili chvíli před desátou dopolední. Jako první bylo nutné seznámit všechny s pravidly pohybu ve městě. A Chorche pojal svou instruktář hodně vtipně, takže moc z nás neprotestovalo, ani když nás upozorňoval na nutnost chodit na zelenou, držet se v chumlu a neukazovat na zajímavé lidi prstem apod. Naslouchlali jsme s úsměvem na tváři a velkým zaujetím.

_igp3189.jpgČekalo nás toho hodně: projít si kolonádu, dostat se na vyhlídku Diana, poobědvat někde "na cestě", stihnout se vykoupat v termálu, dát si krátký rozchod a úrkem zpět na nádraží, abychom stihli v táboře večeři.
Už samotný průchod kolonádou byl zajímavý. Byli jsme _igp3216.jpgodchyceni známou českou společností s jejich balónky naplněnými heliem. No co nás nenapadlo.... šmoulí hlásky zněly všude a byla opravdu legrace .
Za vřídlem přišlo očekávané posilnění... a "hemeroidy". Přeci nemůžeme jet do města aniž bychom zahráli jednu z našich oblíbených hříček.
_igp3233.jpgAni nevím zda nás tak zmohl oběd, "hemeroidy", sluníčko nebo  jsme neměli tolik času, abychom vyšlápli k Dianě pěšky. Každý vysypal ze své peněženky pár drobásků a už jsme se mohli nechat vyvézt až k rozhledně. Výhledům přálo počasí. Děti porovnávaly velikost Varů a Kladna nebo Prahy, hleděli směrem ku Praze nebo se tak prostě kochaly. Festival ještě vládl městem. Děti nám odlákávali různí zlí tvorové s pexesem v rukách, s podprdelníky, pastelkami, omalovánkami... no udržet děti na uzdě bylo těžké. Stejně jako nenechat plavky, ručníky nebo dokonce děti v termálu . 9. červenec byl pro nás zajímavým, náročným, ale hlavně příjemně stráveným dnem ve festivalovém městě.

_igp3248.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky Karlovy Vary 2010_výprava